Parafínový zábal

img1Parafín je špeciálny vosk, ktorý sa nanáša na pokožku rúk alebo nôh. Ošetrované miesto sa na pár sekúnd niekoľkokrát ponorí do tekutého parafínu alebo sa nanesie na postihnuté miesto, čím dôjde k prilnutiu parafínu k pokožke. Následne ošetrované miesto zabalíme do igelitového návleku a vložíme do froté zábalu. Parafínový zábal sa nechá pôsobiť 15-20 minút. Potom parafín jednoducho odstránime a celú procedúru ukončíme nanesením vhodného krému.

Parafín je druh vosku, ktorý pochádza z ropy a vďaka svojmu unikátnemu zloženiu sa stal zaujímavou prísadou v kozmetickom priemysle. Je mimoriadne bohatý na minerálne látky, najmä na železo, horčík a kremík. Je tiež cenným zdrojom vitamínu E, ktorý často pridávajú do krémov pre zrelé ženy, pretože pomáha bojovať proti starnutiu pleti. Tento špeciálny vosk sa používa k liečebným i kozmetickým kúpeľom. Má veľkú tepelnú kapacitu, dokáže absorbovať a ďalej si uchovať veľké množstvo tepla. Kozmetický parafín prehrieva, uvoľňuje, zvyšuje krvný obeh, otvára póry a podporuje cirkuláciu živín v koži.

img2Počas zábalu dochádza k predaniu tepla a účinných minerálov. Využíva sa pri chorobách pohybového aparátu, u chronickej reumatickej artritídy, pri chorobách drobných kĺbov končatín alebo na suchú a popraskanú pokožku na rukách či nohách. Parafínové zábaly teda predstavujú procedúru, ktorá kombinuje zdravotné aj estetické účinky. Výsledkom je žiarivá, jemná a na pohľad mladšia pokožka.

Po aplikácii teplého parafínu nastáva zvýšené prekrvenie pokožky, a tým dochádza k urýchleniu látkovej výmeny. Táto procedúra je vhodná na namáhanú, popraskanú a vysušenú pokožku, zároveň môže byť ako doplnok ku kozmetickému ošetreniu, i ako preventívne zdravotné ošetrenie rúk, ktoré je veľmi príjemné. Dostavuje sa vysoký a okamžitý kozmetický efekt – pokožka je zamatovo hebká. Parafínový zábal prekrvuje pokožku, zmäkčuje stvrdnutú kožu, prehrieva svaly, uvoľňuje stuhnuté a bolestivé kĺby.