Pedikúra

foto 11Pravidelne udržiavané chodidlá a upravené nechty sú zdravé, bez bolesti a krásne nielen na pohľad, ale i na dotyk.

Venujte pozornosť svojim chodidlám, ktoré sú každý deň tak namáhané. Pokožka nôh sa bráni tým, že tvrdne a následne praská. Vytvárajú sa bolestivé otlaky a mozoly, preto doprajte svojim nohám odbornú starostlivosť aspoň raz za 3 týždne.

foto8Pedikúra je kozmetická procedúra, ktorá zahŕňa ošetrenie a starostlivosť o pokožku chodidiel, prstov a nechtov na nohách – čistenie, brúsenie, strihanie, tvarovanie a celkovú úpravu.

Ide predovšetkým o zdravie nôh a v neposlednom rade o ich upravený vzhľad. Tak ako nechty na rukách i nechty na nohách môžeme mať krásne upravené, stačí si vybrať ktorúkoľvek z metód.

KLASICKÁ – MOKRÁ pedikúra: ošetrenie pomocou pedikérskeho skalpelu. Spôsob namáčania chodidiel v soľnom kúpeli na zmäkčenie, následné ošetrenie a odstránenie ztvrdnutej vrstvy kože, úprava nechtov a ich okolia. Vďaka príjemnému kúpelu táto metóda pôsobí osviežujúco a regeneračne.

foto20MEDICIÁLNA (prístrojová) – SUCHÁ pedikúra: ošetrenie pomocou vysokootáčkového mikromotora s nástavcami rotačných fréz. Táto metóda je bezbolestná, zaručuje trvanlivejšie odstránenie ztvrdnutej vrstvy kože a úpravu nechtov a ich okolia. Je ideálna na problémy so zarastajúcimi alebo poškodenými nechtami, na ošetrenie otlakov a mozolov. Vhodná pre diabetických pacientov.

KOMBINOVANÁ pedikúra: ošetrenie prebieha rovnako ako pri klasickej pedikúre, pričom na konečnú úpravu použijeme i špeciálny prístroj k dosiahnutiu ešte vyššieho efektu a hladšieho povrchu po odstránení ztvrdnutej kože.

foto 12Základnú pedikúru dopĺňam aplikovaním peelingu počas kúpeľu, uvoľňujúcou masážou chodidiel a prstov, parafínovým zábalom na prehriatie a prekrvenie a záverečným nanesením krému.

Nechty dozdobím lakovaním, či už výživným, farebným alebo francúzskym, poprípade spevním P-Shine.

Zoznam všetkých služieb nájdete v Cenníku pedikúry.